НА СУМЩИНІ ВИДАЛИ ДОДАТКОВИЙ ТИРАЖ ЗБІРКИ СПОГАДІВ ОЧЕВИДЦІВ ГОЛОДОМОРУ

До книги «Голодомор на Сумщині у спогадах очевидців» увійшло 400 свідчень про Голодомори 1932-1933 і 1946-1947 рр. зі 197 населених пунктів усіх районів Сумської області. Спогади були записані учасниками науково-пошукової програми «Голодомор у пам’яті народу»

За словами упорядника збірки, кандидата філологічних наук Сергія П’ЯТАЧЕНКА, це додатковий друк минулорічного видання, що було профінансоване за сприяння облдержадміністрації з обласного бюджету. «У минулому році ці книги швидко розійшлися по школам та бібліотекам області. А значна кількість людей також хотіла би його отримати. Тому виникла потреба у додаткових 80 збірках, аби задовольнити бажаючих ознайомитися з документальними матеріалами», – зазначив Сергій П’ятаченко.

Робота над цим проектом розпочалася ще у 2007 році. Експедиції та дослідження селами Сумщини проводилися протягом 10 років. Усі записи паспортизовані, і до кожного з них є аудіо- або відеоматеріал.

У програмі взяли участь більше 200 пошуковців – студентів, учнів, педагогів, музейних працівників, бібліотекарів, працівників сільських рад. Унікальною особливістю програми стало те, що активна молодь встигла безпосередньо поспілкуватися  з очевидцями Голодоморів, яких наразі вже майже не залишилося.

«Свідків цієї трагедії становиться все менше, тому наше завдання, наша справа – зберегти історію та факти, передати наступним поколінням пам'ять про лихо, яке спіткало український народ», – наголосив упорядник книги.