НА СУМЩИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПЕРШУ КНИГУ «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО», ВИДАНУ В РАМКАХ ПРОЕКТУ «СУМЩИНА. ВЕЛИКА СПАДЩИНА»

Участь у презентації взяв голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

За словами очільника області, книга видана за кошти обласного бюджету та за сприяння облдержадміністрації. Автором і натхненником втілення цього проекту в життя став сумський письменник Євген ПОЛОЖІЙ.

«Коли Євген Положій підійшов до мене з ідеєю розробити цей проект, ми у спільній розмові згадали слова колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Уінстона Черчіля, який казав: «У будь-який, навіть у воєнний час, завжди в бюджеті країни має бути рядок про підтримку культури. Інакше за що воювати?», – зазначив Микола Клочко. – Я із задоволенням підтримав цей проект, адже вважаю, що душа народу в його мові і культурі. І ми маємо зберегти її, щоб показати свої духовні надбання наступним поколінням».

Як повідомив Євген Положій, проект «Сумщина. Велика спадщина» має на меті зібрати всі найкращі здобутки митців, які тривалий час працювали в нашій області, прославляли сумський край і є його гордістю. Згідно з попередніми планами, він реалізовуватиметься не один рік. Сьогодні презентується перша книга з цього проекту, яка має назву «Образотворче мистецтво».

«До книги «Образотворче мистецтво» увійшли роботи видатних художників – уродженців Сумщини, ми знайшли дуже багато цікавих імен, про деяких із них не знали навіть мистецтвознавці, та роботи наших сучасників – представників спілки художників України, – розповів він. – Наприклад на обкладинці цієї книги використано фото уродженця Сумщини відомого художника Давида Бурлюка та фрагмент його твору «Вітер».

А голова обласної організації Національної спілки художників України Іван ГАПОЧЕНКО додав, що у книзі можна знайти інформацію про близько сотні художників минулого і сьогодення. Також у розділі «Спасибі, що пишете» розміщена корисна інформація про мистецтвознавців Слобожанщини.

Найближчими роками заплановано вихід книг «Поезія», «Історія і краєзнавство», «Красне письменництво», «Фотографія» тощо. Таким чином увесь творчий здобуток Сумщини як минулого, так і сьогодення буде представлений в одній серії книг – «Сумщина. Велика спадщина». Уже в першій половині 2019 року планується презентація другої книги в рамках цього унікального книжного проекту – про поетів, імена яких пов’язані з нашою областю.

Участь у презентації взяв голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО