НА СУМЩИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИГУ ПРО ПОШИРЕННЯ ХРИСТИЯНСТВА НА ЗЕМЛЯХ ДАВНЬОЇ УКРАЇНИ

Участь у презентації книги «Християнизація Давньої України» професора, доктора філософських наук Івана МОЗГОВОГО, надрукованої за підтримки обласної влади, взяв керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

У своєму виступі в Сумській обласній науковій бібліотеці Дмитро Живицький зазначив, що ця книга є важливою та актуальною, адже саме зараз українська православна церква отримала Томос і наразі тривають процеси щодо створення української автокефальної церкви. А у дослідженні Івана Мозгового йдеться про утвердження християнства в Київській Русі задовго до появи Московського князівства на карті світу.

Як повідомив автор книги Іван Мозговий, своє дослідження «Християнизація Давньої України» він готував фактично два роки.

«Ми звикли до того, що поширення християнства на Русі було за князя Володимира – 988 рік, – розповів він присутнім факти зі своєї книги. – Але насправді історія розтягується майже на тисячоліття. І перші свідчення, які говорять про проникнення цієї релігії на територію українських земель, уже в 36 році нашої ери. Цікаво, що лише через рік був рукопокладений Єпископ Константинопольський (Візантії). З того часу був поступовий процес поширення християнства на наших землях, прийняття його різними племенами, які тут мешкали.  А Володимир увінчує цей процес, зробивши цю релігію офіційною».

До книги включено витяги з творів зарубіжних та українських авторів  Античності та Середньовіччя, де подаються дані про релігійне життя України тих часів. Книга багата на ілюстрації, серед яких копії ікон, гравюр, стародавніх мап, зображення фресок.

Книги передано до навчальних та бібліотечних закладів області.

За словами керівника апарату облдержадміністрації, це не єдине таке ґрунтовне книжкове видання, що вийшло цього року за підтримки обласної влади. У 2018 році на підтримку місцевого книговидання та розповсюдження книжкової продукції було спрямовано до 1,5 мільйона гривень. У цьому році  вже надруковано 11 книг та добігає до завершення робота над ще 5 масштабними книжковими проектами.

«Чесно говорячи, на 2019 рік у нас не менш амбітні плани. У бюджеті-2019 облдержадміністрація запропонувала передбачити на підтримку місцевого книговидання не менше 1 мільйона гривень. Сподіваюсь, що обласні депутати підтримають наші ініціативи, – говорив Дмитро Живицький. – Ми прагнемо, щоб на Сумщині більше виходило друком книг, що презентуватимуть нашу область по всій Україні та за її межами, розповідатимуть про наші унікальні пам’ятки історії та архітектури, про наших відомих земляків, зацікавлять туристів з усього світу, зроблять промоцію унікальності нашого краю».