КНИГА «КОРІННЯМ ІЗ СУМЩИНИ» - ЦЕ ДАНИНА ПАМ'ЯТІ НАШИМ ЗЕМЛЯКАМ

На цьому наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час презентації книги-альбому гравюр про земляків-емігрантів, які створив член Національної Спілки художників України Микола БОНДАРЕНКО

«Ми горді з того, що облдержадміністрація долучилась до видання такої чудової книги, – підкреслив він. – Всі пам’ятають, скільки позитивних відгуків було на попередній альбом Миколи Бондаренка «Україна–1933: кулінарна книга». Тож, коли постало питання щодо фінансової підтримки альбому ліноритів (гравюр)«Корінням із Сумщини», всі члени експертної ради з питань підтримки місцевого книговидання були «за».

За словами посадовця, ще минулого року обласна влада значно посилила увагу до місцевого книговидання. Вперше за останні роки на його підтримку в рамках Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2016 рік було спрямовано майже 500 тисяч гривень. Було надруковано 24 книги місцевих авторів. Загальний тираж виданих книг склав – понад 11 тисяч примірників. А вже у 2017 році на підтримку книговидання в області передбачено 934 тисячі гривень.

Дмитро Живицький висловив подяку всім, хто долучився до створення книги «Корінням із Сумщини», і вручив Почесну грамоту голови облдержадміністрації автору серії гравюр, члену Національної Спілки художників України Миколі Бондаренку та Подяку голови облдержадміністрації автору текстів, відомому краєзнавцю, голові СМГО «Сумщина-світ» та Фундації ім. Д. Бурлюка Олександру КАПІТОНЕНКУ за високий патріотизм, збереження історичної пам’яті та вагомий особистий внесок у створення культурно-історичного надбання України.

Власне, за словами самого художника Миколи Бондаренка, коли після здобуття Україною незалежності і відкриття архівів стала з’являтися інформація про наших земляків-емігрантів, про їхні долі та досягнення, він був вражений, що стільки відомих у світі людей є вихідцями із Сумського краю. Тож звідси і з’явився творчий задум – портретна галерея земляків, які не сприйняли радянську владу і в різний час, починаючи від революції 1917 року, змушені були виїхати за кордон. У книзі розповідається про 70 вихідців із Сумщини – поетів, письменників, художників, громадсько-політичних і церковних діячів, а також інженерів, педагогів, композиторів, лікарів, філософів, меценатів. У їх числі – зірки світового масштабу: Давид Бурлюк – батько українського футуризму, художник, поет; Степан Тимошенко – всесвітньо відомий вчений у галузі теоретичної та прикладної механіки; Іван Багряний – письменник, художник, громадсько-політичний діяч еміграції; Олександр Олесь – поет, драматург, прозаїк, перекладач; Василь Кричевський – відомий український художник та архітектор, професор.

Довідково: Про автора. Микола Михайлович Бондаренко - член Національної Спілки художників України. Займається станковою графікою, екслібрисом, ілюстрацією, виконує роботи у техніці ліногравюри (лінорит). У творчому доробку художника понад 500 ліноритів і стільки ж екслібрисів. Широко відомі, зокрема, цикли робіт: «Корінням із Сумщини», «Слово о полку Ігоревім»; «Шевченкіана», «Знищені храми Буринщини», «Лісова пісня» та інші. За унікальний за ідейним і художнім задумом цикл робіт «Україна –1933: кулінарна книга» Микола Бондаренко нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.