ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Громадська рада при Сумській обласній державній адміністрації розглянула проблемні питання впровадження ринку/продажу землі сільськогосподарського призначення

На своєму засіданні 28 листопада 2019 року громадська рада із запрошенням представників органів влади, об’єднаних територіальних громад, сільгоспвиробників, інших зацікавлених осіб розглянула питання: «Про необхідність вирішення проблемних питань впровадження ринку/продажу землі сільськогосподарського призначення».

На думку учасників заходу, «приватизаційний досвід» останніх 28 років довів свою повну неефективність для економіки країни, тому що фактично став інструментом розкрадання державних активів. У зв’язку з цим членами громадської ради висловлені пропозиції щодо: прийняття рішення про впровадження ринку продажу чи оренди землі тільки народом України на всеукраїнському референдумі; заборони іноземним фізичним чи юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення; вирішення земельних питань виключно через Державний земельний банк, який необхідно створити, та інші.

Учасниками заходу було зауважено, що землі сільськогосподарського призначення мають стати товаром в Україні, проте ініціативи Уряду щодо зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та запровадження ринку землі викликають велике занепокоєння, оскільки в законопроекті 2178-10, прийнятому в першому читанні 13 жовтня не враховано ряд важливих проблемних питань.

У зв’язку з цим громадська рада при Сумській обласній державній адміністрації прийняла рішення звернутись до Верховної Ради України, інших органів влади із проханням вжити заходів щодо недопущення відкриття в прискореному режимі в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення, зокрема, відкликання законопроекту 2178-10 та продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до вирішення проблемних питань.

Також громадською радою було розглянуто проект розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації «Про орієнтовний план проведення Сумською обласною державною адміністрацією консультацій з громадськістю у 2020 році» та погоджено його в цілому. Членам громадської ради запропоновано протягом терміну обговорення подавали пропозиції до плану в робочому режимі.

Крім того, вирішено ряд організаційних питань. За поданими заявами зі складу громадської ради виключено Андрія БУКІНА, виконавчого директора громадської організації «Студія правових і соціальних досліджень», та Юлію ТАРАСЕНКО-БАЛАНДІНУ, директора громадської організації «Соціальна організація студентів». На їх місце до складу громадської ради як наступних за черговістю учасників установчих зборів з формування нового складу громадської ради включено Олександра ТКАЧЕНКА, заступника голови Сумської обласної ради професійних спілок, та Миколу ЛОБУШКА, голову громадської організації «Сумська обласна організація Товариства сприяння обороні України».

Також Олександра ТКАЧЕНКА було обрано заступником голови громадської ради з соціальних питань, а Миколу САВЧЕНКА, голову первинної організації профспілки Сумської обласної клінічної лікарні, – головою комісії з питань охорони здоров’я, дитинства, материнства і батьківства, впровадження інклюзії та соціального захисту населення.