ОБЛАСНА ВЛАДА ЗАВЖДИ НА БОЦІ СПОЖИВАЧІВ ТА БІЗНЕСУ У ВИРІШЕННІ СПІРНИХ ПИТАНЬ З ПРИРОДНИМИ МОНОПОЛІСТАМИ

На цьому зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час засідання громадської ради при облдержадміністрації в ході розгляду питання «Механізми та шляхи вирішення проблем у взаємовідносинах між природними монополістами і споживачами»

Громадськість області хвилює, що часто громадяни стають заручниками підприємств-монополістів, не отримуючи послуги або отримуючи їх неналежної якості, зустрічаються з неправомірними вимогами щодо умов надання послуг, отримують рахунки, що не відповідають фактично наданим послугам тощо.

«Ми завжди на стороні споживачів та бізнесу, що потерпають від свавілля монополістів, – зауважив Дмитро Живицький. – Але досить часто облдержадміністрація не має достатньо повноважень для врегулювання проблем у взаємовідносинах між монополістами та споживачами. Проте в міру своїх можливостей шляхом діалогу намагаємось ці проблеми вирішувати. Останнім часом цей діалог став більш конструктивним. Я пропоную громадськості формулювати конкретні проблеми та своє бачення шляхів їх вирішення, а обласна державна адміністрація докладе всіх зусиль щодо подолання цих проблем».

Пропозиції, що надходили до громадської ради від жителів області,  стосувались внесення змін до законодавства України щодо чіткого розподілення обов’язків з захисту прав споживачів у сфері комунальних послуг між центральними та місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, розробки механізму впливу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на взаємовідносини споживачів комунальних послуг з підприємствами – надавачами послуг, проведення позапланової перевірки ПАТ «Сумигаз» та ВАТ «Сумигаз Збут», розробки системи заходів щодо перевірки діяльності підприємств – природних монополістів на предмет дотримання ними вимог законодавства тощо.

Протягом двох тижнів громадська рада узагальнюватиме пропозиції від жителів області, після чого рекомендації за результатами проведення громадського обговорення будуть надіслані народним депутатам України, які представляють у Верховній Раді України Сумську область, центральним та місцевим органам влади.