ГРОМАДСЬКІСТЬ СУМЩИНИ ОБГОВОРЮВАЛА ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

Під час чергового засідання громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації було розглянуто питання стратегічного розвитку області, у тому числі ОТГ

Зокрема, під час засідання громадської ради ГО «Фонд регіональних досліджень» та групою «Центр сприяння регіонального розвитку Сумського державного університету» було запропоновано для ознайомлення проект Меморандуму громадських, політичних організацій, представників бізнесу та активних громадян України про спільну діяльність щодо якісної зміни соціально-політичної системи та реалізації принципів сталого регіонального розвитку.

«Сама наявність запропонованого Меморандуму – це позитивний момент, оскільки громадські організації об’єднуються навколо спільних ідей з метою розвитку регіону. Обласна влада готова до сприйняття будь-яких конструктивних пропозицій», – зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.

У своєму виступі він говорив про те, що сьогодні об’єднані громади області розробляють стратегії свого розвитку і, можливо, для більшої ефективності цих стратегій до розробки варто залучати ширше коло науковців.

Громадська рада прийняла рішення рекомендувати Сумській обласній державній адміністрації, громадським організаціям Сумської області ознайомитися з представленим проектом Меморандуму та визначитися щодо участі в роботі з практичного впровадження положень Меморандуму.

Другим питанням порядку денного розглядався проект змін до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у місті Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996. Члени громадської ради висловили думку щодо того, що запропонований проект значно звужує повноваження громадських рад. Прийнято рішення направити звернення до Міністерства юстиції України щодо необхідності залишити Типове положення в чинній редакції.