ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ СУМЩИНИ ГОТУЮТЬ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ СИТУАЦІЇ В ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Громадська рада при облдержадміністрації на черговому засіданні, що відбулось за участю керівника апарату облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, розглянула проблеми та перспективи розвитку галузі охорони здоров’я

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Надія ЛИСЕНКО поінформувала присутніх про стан забезпечення ліками онкохворих, хворих на гіпертонію, астму, діабет, проведення вакцинації дітей та інших категорій населення, а також про хід реалізації першого етапу реформування галузі охорони здоров’я на Сумщині.

Жвавий інтерес у членів громадської ради викликав розгляд порядку дій під час підписання декларацій з лікарями. Було багато питань по суті та детальних відповідей. Громадські діячі запропонували посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо новацій медичної реформи.

Особливу увагу учасників засідання викликали проблеми забезпечення наркотичними препаратами онкохворих у тих районах області, які не мають аптек з ліцензіями для зберігання і реалізації наркотичних психотропних препаратів, недостатнього бюджетного фінансування для забезпечення  інсуліном хворих на цукровий діабет. Також говорили про незабезпеченість області в достатній мірі вакциною проти сказу.

Правління громадської ради узагальнить надані пропозиції та надішле їх до органів влади різних рівнів для вжиття заходів щодо покращення ситуації в галузі охорони здоров’я.