У ЦЕНТРІ УВАГИ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ – ГОСПІТАЛЬНІ ОКРУГИ

Це та інші проблемні питання реформування медичної галузі розглянули члени громадської ради при облдержадміністрації

Разом із керівником апарату облдержадміністрації Дмитром  ЖИВИЦЬКИМ громадські діячі обговорили на засіданні стан та перспективи обласної медицини, якість надання послуг у лікувальних закладах області тощо.

«Наша мета єдина – щоб жителі Сумщини жили краще, отримували якісні послуги, перш за все медичні. І сьогоднішнє наше засідання направлене саме на досягнення поставленої мети», – наголосив керівник апарату.

Перед присутніми виступив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО, який поінформував про основні новації медичної реформи, про заходи, що вживаються для покращення надання медичних послуг кожному мешканцю області, а також про проблеми галузі охорони здоров’я.

Так, на сьогодні гостро стоїть проблема забезпечення медичних закладів області кваліфікованими кадрами, особливо в сільській місцевості, належних умов утримання пацієнтів у лікарнях обласного рівня, оновлення автопарку Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Але найбільшою проблемою для Сумської області є те, що Кабінетом Міністрів України до цього часу не затверджено перелік та склад госпітальних округів у Сумській області.

Громадськість також висловила занепокоєння скороченням кількості ліжок у лікувальних закладах, відсутністю вакцин від багатьох смертельно небезпечних захворювань, непрозорим забезпеченням населення доступними ліками, недостатнім інформуванням громадськості щодо основних положень медичної реформи.

За результатами обговорення представники громадської ради прийняли рішення звернутися до Міністерства охорони здоров’я України щодо затвердження в області 6 госпітальних округів, а також узагальнити надані пропозиції щодо подальшого функціонування галузі охорони здоров’я та направити їх органам влади всіх рівнів.

Також на засіданні громадська рада підтримала працівників галузі лісового господарства області стосовно їх занепокоєння затвердженням Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року, що може призвести до ліквідації державних лісогосподарських підприємств. Відповідне звернення буде направлене до Кабінету Міністрів України.

Крім того членами громадської ради обговорено проект постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, винесений на розгляд громадськості на засіданні круглого столу на тему «Шляхи підвищення ефективності функціонування громадських рад, вдосконалення механізму їх формування та організації діяльності», що відбувся 3 листопада 2017 у Києві.