ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД: ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ «ТОЧОК ЗРОСТАННЯ»

Цього разу під час засідання громадської ради при облдержадміністрації представники влади, громадськості та експерти обговорювали якість проведення реформ в області

Як повідомив членам громадської ради перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО, Сумщина, за офіційними урядовими рейтингами, займає 6 місце в Україні за кількістю та якістю об’єднаних громад. В області сьогодні функціонують 29 ОТГ, і до кінця року їх планується створити до 35.

За його словами, фінансова спроможність об’єднаних територіальних громад забезпечується із ряду джерел: збільшення доходів місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу коштів із районного бюджету, власні надходження від управління ресурсами ОТГ. Також об’єднані громади в цьому році, як і в минулому, отримують великі кошти на підтримку свого становлення та  розвиток інфраструктури із держбюджету – фінансування проектів за рахунок державного фонду регіонального розвитку (більше половини коштів ДФРР спрямовані на реалізацію проектів ОТГ) та субвенцію на розвиток інфраструктури ОТГ.

«Наше завдання – зробити все можливе, щоб ці кошти були ефективно освоєні громадами і щоб були реалізовані важливі для них проекти», – наголосив Олександр Марченко.

Невирішеним, за його словами, ще залишається питання управління землями за межами населених пунктів, але у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 7118 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад», який і є відповіддю на звернення багатьох громад щодо цього питання.

«Чи могли ми ще чотири-п’ять років тому навіть думати про подібні зміни в нашій країні. Реформи в державі відбуваються, вони ґрунтовні й помітні кожному, – підкреслив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. – Нам дуже важлива сьогодні експертна думка громадськості».

Під час виступів члени громадської ради говорили про те, що іншої альтернативи, крім децентралізації, у нашої країни немає. Тому вони готові допомагати обласній владі у проведенні реформ. Зокрема, вирішили звернутися до депутатів обласної ради з пропозиціями та рекомендаціями про посилення організаційної роботи щодо інформаційного забезпечення ОТГ, залучення народних депутатів від Сумщини до законодавчого врегулювання двох ключових питань ОТГ – землі і власності тощо.