АКТИВІСТИ НА СУМЩИНІ ОБГОВОРЮВАЛИ ТЕНДЕНЦІЇ ЗМІНИ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ

Саме це питання стало темою засідання в форматі «круглого столу», яке відбулось за ініціативи громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації за участю представників громадських організацій, профспілок, організацій роботодавців.

17 травня в ході обговорення учасники засідання прийшли до спільної думки, що прийнятий у першому читанні проект Трудового кодексу України № 1658 суттєво звужує існуючі права і гарантії найманих працівників, практично усуває профспілки від захисту прав громадян, не є по суті кодифікованим законодавчим актом, а також містить положення, що суперечать одне одному.

У зв’язку з цим учасники «круглого столу» вважають неприпустимим затвердження Трудового кодексу України у запропонованій редакції, а також щодо необхідності внесення змін до сучасного трудового законодавства України шляхом зміни існуючої законодавчої бази – Кодексу законів про працю.

За словами голови громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації Володимира Михайловського, це не останнє засідання, де буде розглянуте питання трудового законодавства. Профспілкам, роботодавцям, представникам управління Держпраці в Сумській області, Департаменту соціального захисту населення запропоновано подавати громадські радій свої пропозиції щодо майбутнього трудового законодавства України.

За результатами засідання прийнято рішення звернутись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо:

зняття з розгляду в другому читанні проекту Трудового кодексу України № 1658;

внесення необхідних змін та доповнень до трудового законодавства України в діючі закони України, керуючись Конституцією України, ратифікованими Конвенціями Міжнародної організації праці та забезпечивши попереднє широке громадське обговорення цих змін.

Також вирішено надіслати листи до народних депутатів України від Сумської області з вимогою не голосувати за цей законопроект та ініціювати внесення необхідних змін і доповнень до трудового законодавства України шляхом зміни діючих законів України.