Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю 
 

 м.Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 

Приймальня: (0542) 78-98-88
Факс:(0542) 78-98-88
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Оголошення

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації оголошує конкурс проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2023 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Організація та проведення конкурсу, проведення заходів учасниками конкурсу, моніторинг реалізації проектів здійснюється відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 (зі змінами, далі – Порядок).

Пріоритетні завдання, на виконання яких повинні спрямовуватися проекти, розроблені учасниками конкурсу:

1. Участь громадськості під час формування та реалізації державної, регіональної політики, вирішення питань місцевого значення.

2. Залучення участі організацій громадянського суспільства до соціально-економічного розвитку області.

3. Підвищення громадянської освіти населення щодо можливості захисту своїх прав та вираження інтересів, у т.ч. через різні форми демократії участі.

4. Функціонування ресурсних центрів, центрів правової допомоги та інформаційної підтримки діяльності інститутів громадянського суспільства.

Перелік видів діяльності, що можуть бути підтримані організатором конкурсу:

1. Проведення конференцій, круглих столів, тренінгів, курсів, навчальних семінарів, фестивалів, виставок, концертів, культурно-мистецьких, просвітницьких, спортивних та інших заходів, спрямованих на реалізацію цілей та пріоритетних завдань конкурсу;

2. Видання довідників, брошур, буклетів, інформаційних листівок;

3. Розробка та видання методичних матеріалів;

4. Транспорті послуги, оренда приміщень для проведення заходів в рамках виконання пріоритетних завдань конкурсу;

5. Види діяльності, пов’язані з організацією проведення волонтерської діяльності;

6. Проведення форумів інститутів громадського суспільства, засідань громадських рад, творчих спілок, заходів з обміну досвідом роботи з вітчизняними та іноземними інститутами громадянського суспільства;

Види діяльності в рамках виконання пріоритетних завдань конкурсу не повинні суперечити фінансово-юридичним нормативним актам.

Конкурсні пропозиції можуть подаватися інститутами громадянського суспільства, зареєстрованими в установленому порядку не пізніше ніж за 6 місяців до оголошення проведення конкурсу.

Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.

Граничний обсяг фінансування за рахунок бюджетних коштів одного проекту складає 70 тис. гривень.

Інститут громадянського суспільства, визнаний  переможцем конкурсу, бере участь у співфінансуванні проекту в розмірі не менш як 15 відсотків необхідного обсягу фінансування. Тобто, за рахунок бюджетних коштів може бути профінансовано не більше як 85% вартості проекту.

Внесок для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) може здійснюватися інститутом громадянського суспільства, який визнаний переможцем конкурсу та отримав фінансову підтримку за рахунок бюджетних коштів, як матеріальні чи нематеріальні ресурси, у тому числі як разові, періодичні, цільові внески та відрахування засновників і членів, оплата вартості приміщення, техніки, обладнання, проїзду.

Інститути громадянського суспільства не допускаються до участі в конкурсі з підстав, визначених пунктами 7 та 12. Порядку.

Для участі у конкурсі інститути громадянського суспільства подають конкурсну пропозицію, яка має бути підготовлена державною мовою і має містити:

1) заяву про участь у конкурсі за формою згідно з додатком 1, що затверджена організатором конкурсу;

2) опис програми (проекту, заходу) згідно з додатком 2 та кошторис витрат, необхідних для виконання (реалізації) програми (проекту, заходу), згідно з додатком 3 за формами, що затверджені організатором конкурсу;

3) листи-підтвердження органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, наукових установ, інститутів громадянського суспільства, інших установ та організацій (якщо передбачається їх залучення до виконання проекту);

4) інформацію про діяльність інституту громадянського суспільства, зокрема досвід виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) протягом останніх двох років, джерела фінансування інституту громадянського суспільства, його матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення за формою згідно з додатком 4, що затверджена організатором конкурсу.

Відповідальність за достовірність інформації, що міститься у конкурсній пропозиції, покладається на учасника конкурсу.

Конкурсна пропозиція має подаватися у друкованому та електронному вигляді.

Усі документи, що складають друкований варіант конкурсної пропозиції, мають бути пронумеровані та належним чином засвідчені (підпис керівника, дата, печатка організації (у разі наявності).

Конкурсна пропозиція не повертається учасникові конкурсу.

Строки подання конкурсних пропозицій: 1 липня – 20 жовтня 2022 року.

Строки проведення конкурсу:

оцінка конкурсних пропозицій та визначення їх рейтингу: 15 листопада – 29 грудня 2022 року;

визначення конкурсною комісією переможців конкурсу та обсягів бюджетних коштів для надання фінансової підтримки для виконання (реалізації) кожного проекту: протягом 15 робочих днів після затвердження обласного бюджету на 2023 рік;

затвердження організатором конкурсу переліку інститутів громадянського суспільства, визначених переможцями конкурсу – протягом 27 днів з дня визначення конкурсною комісією переможців конкурсу та на підставі інформації, наданої переможцем конкурсу (відповідно до абзацу 3 пункту 22 Порядку);

Конкурсні пропозиції приймаються з 1 липня по 20 жовтня 2022 року, щоденно в робочі дні за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 2, 6 поверх, каб. № 90, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації, відділ з питань внутрішньої політики, з 10:00 год. до 16:00 год. (обідня перерва: 12.00 – 13.00).

Конкурсні пропозиції оцінюватимуться за критеріями відповідно до Порядку.

За додатковою інформацією звертайтесь до Паливоди Євгена Олександровича, головного спеціаліста відділу забезпечення доступу до публічної інформації та з питань внутрішньої політики управління з питань розвитку громадянського суспільства Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації, щоденно в робочий день: м. Суми, майдан Незалежності, 2, 6 поверх, каб. № 90, з 10:00 год. до 16:00 год., тел.  (095) 435-29-81, (096) 063-75-79.

 

Зразки форм 1, 2, 3, 4 знаходяться за цим посиланням.

 

Крім того рекомендуємо обов’язково опрацювати Порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 (зі змінами).