НА СУМЩИНІ ВИДАЮТЬСЯ КНИГИ, ПРИСВЯЧЕНІ ЖИТТЮ ТА ТВОРЧОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ГЕНІЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Твори українського поета і  художника Тараса Шевченка – явище велике й вічне, невичерпне і нескінченне, яке вивчали також і дослідники Сумщини. За останні роки за кошти обласного бюджету було видано, зокрема, дві унікальні книги, присвячені творчості визначного поета, художника та мислителя

Книга Миколи БОНДАРЕНКА «Шевченкіана» (видавництво «Еллада», м. Суми) – це художній альбом, що містить серію  гравюр та екслібрисів, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка. Графічна серія виконана у звичній для автора техніці виконання – лінорит.

«Від 1983 року і до сьогодні я продовжую працювати над шевченкіаною, бо ця тема – безкінечність. У своїх ліноритах я ніколи не відходив від сюжетної лінії віршів поета. Тому у мене немає гравюр «за мотивами», бо вважаю – Тарас Григорович настільки глибокий почуттями і думками в своїх творах, що тільки б вистачило розуміння та ще й уміння художнику все це виразити в своїх творах», – розповів у передмові до видання автор ліноритів.

Самобутнє світосприйняття художника і поєднання поезії Кобзаря з авторським почерком Т.Г. Шевченка, що наслідує шрифт видання, створює неповторне прочитання його творів. Шрифт повністю відтворює почерк поета, він був розроблений українськими графічними дизайнерами, базуючись на факсимільному виданні рукописної збірки «Три літа», що зберігається в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка.

Знайти видання можна на книжкових полицях бібліотек області, у навчальних закладах, музеях.

До 200-річчя від дна народження національного генія Т.Г. Шевченка була видана ще одна книга «Слобожанщина: альманах літераторів Сумщини» (видавництво «Мрія», м. Суми). На сторінках книги вміщені численні історико-краєзнавчі розвідки про перебування Кобзаря на сумській землі. Окремими розділами представлена «Поетична Шевченкіана», де надруковані твори сумських поетів, а також репродукції тематичних картин професійних майстрів пензля Сумщини.

Видання широко ілюстроване як роботами самого Тараса Шевченка, так і творами сучасних художників. Під однією обкладинкою зібраний багатий та розмаїтий матеріал, що розповідає про зв’язки Тараса Шевченка із сумським краєм.

Видання книг здійснене за сприяння та фінансової підтримки Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради.