НА СУМЩИНІ ОБИРАЛИ КНИЖКОВІ ПРОЕКТИ, ЩО БУДУТЬ РЕАЛІЗОВАНІ ЦЬОГО РОКУ ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ

На розгляд обласної експертної ради з питань книговидання подано 16 книговидавничих проектів різних жанрів

«Фінансова підтримка з обласного бюджету місцевого книговидання і місцевих авторів поступово збільшується, –  про це повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час першого засідання експертної ради з питань книговидання, де розглядалися звернення  письменників, краєзнавців, істориків, видавців щодо сприяння у виданні їх творчих доробків.

Як повідомив начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій НАД’ЯРНИЙ, з початку  2018 року на розгляд експертної ради подано 16 книговидавничих проектів різних жанрів.

Це – історичні і краєзнавчі дослідження, драматургія, дитяча патріотична проза, зібрання спогадів очевидців та архівних досліджень до 85 роковин Голодомору в Україні, з історії розвитку книжкової торгівлі на Сумщині. Пропонують до друку також збірку маловідомої лірика О.Олеся та вокальних творів на слова О.Олеся, присвячені його 140-річчю, біографічні дослідження про перебування та творчість П.Чайковського, А.Чехова і С.Рахманінова на Сумщині та інші проекти.

Після детального ознайомлення із заявками та макетами книжкових проектів члени експертної ради звернули увагу на те, що більшість заявників досить формально підходять до бажання отримати фінансову допомогу на видання свого доробку.

Зокрема кошториси витрат вказані приблизно або прораховані недетально, відсутні макети книг, подаються тексти без фото та ілюстрацій, що не дає можливості членам експертної ради оцінити масштаб і актуальність того чи іншого проекту, скласти уявлення про майбутню книгу, читацький попит. Саме тому багатьом заявникам буде запропоновано доопрацювати свої проекти, більше приділити уваги ретельному прорахунку витрат.

Учасники засідання одноголосно вирішили, що на Сумщині має виходити друком більше книг, які презентуватимуть область по всій Україні та за її межами, розповідатимуть про унікальні пам’ятки історії та архітектури, видатних земляків, зацікавлять туристів з усього світу. Тому оцінювання і відбір книжкових проектів, реалізація яких здійснюватиметься за рахунок обласного бюджету, має бути серйозним, детальним і виваженим.