КНИГИ ІЗ КРАЄЗНАВСТВА – ПОДАРУНОК ЧИТАЧАМ СУМЩИНИ

В обласній бібліотеці презентуватимуть серію науково-документальних книжок з краєзнавства, виданих за кошти обласного бюджету

10 січня 2018 року об 11.00 в актовому залі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться урочиста презентація 14 науково-документальних книжок, виданих членами Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за фінансової підтримки Сумської обласної ради та сприяння Сумської облдержадміністрації.

Така кількість краєзнавчих книжок за рахунок обласного бюджету виходить вперше і вона присвячена 100-річчю Української Революції 1917-1921 рр. Серед презентованих видань – Сумський краєзнавчий збірник, «Уродженці Сумщини – учасники української революції 1917-1921 рр.» Валерія ВЛАСЕНКА, кілька книг відомого краєзнавця Геннадія ІВАНУЩЕНКА («Повстанський рух 20-х – 30-х років ХХ століття на Сумщині», «Українське відродження 1917-1920 років на Сумщині», «ОУН-УПА на Сумщині», «Сумчани в боротьбі за волю», «Українська революція 1917-1920 рр. в листівках та газетах: Альбом»), книги Олега КОРНІЄНКА «Сумський слобідський козацький полк. Збірник документів» та «Зброя, спорядження та символіка козацького війська».

Також до серії краєзнавчих праць, що презентуватимуться, входять книги «Конотопщина – рідний край. Збірник», «Погром» Бориса ТКАЧЕНКА, «Село Лікарське в контексті історії Слобідської України» Галини КОРОГОД та «Інакодумство на Сумщині (1955-1990)», упорядники В.АРТЮХ, Г.ІВАНУЩЕНКО, В.САДІВНИЧИЙ.

«10 січня ми відзначатимемо 79 річницю утворення Сумської області, – зазначила заввідділом краєзнавчої літератури та бібліографії обласної наукової бібліотеки Ольга МАЛИШ. – Знаково, що саме в цей день презентуємо видання, які розповідають про роль жителів Сумщини в національно-визвольній боротьбі, зокрема, українській революції 1917-1921 років, про те, як наші земляки боролися за свободу та відродження української нації».

Цей проект – подарунок відомих сумських краєзнавців, істориків, дослідників всім читачам області, адже майже весь наклад передається до бібліотек, навчальних закладів і наукових установ.