НА СУМЩИНУ НАДІЙШЛО БЛИЗЬКО 1000 ПРИМІРНИКІВ УНІКАЛЬНОГО ВИДАННЯ ПРО УЧАСТЬ НАШИХ ЗЕМЛЯКІВ У ПОДІЯХ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 РОКІВ

Книгу «Сумщина в боротьбі» відомих українських дослідників Романа КОВАЛЯ, Віктора МОРЕНЦЯ та Юрія ЮЗИЧА отримають заклади освіти, бібліотеки та краєзнавчі музеї області

У дослідженні подано 120 біографій козаків і старшин Армії УНР, які народилися на території Сумської області, а також понад 50 спогадів про їхню участь у визвольній боротьбі.

Книгу «Сумщина в боротьбі» було видано за кошти обласного бюджету в рамках Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2017 рік. Її урочиста презентація пройшла у Сумах за участю одного із авторів Романа Коваля. Також книгу-дослідження було презентовано і у всіх районах області.

Варто зазначити, що вперше у 2017 році на підтримку місцевого книговидання та розповсюдження книжкової продукції у рамках Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2017 рік було спрямовано понад 900 тисяч гривень. За ці кошти було підготовлено і надруковано 10 масштабних книжкових проектів – про загиблих учасників АТО – уродженців Сумської області, уродженців Сумщини – учасників національного визвольного руху, зокрема, Української революції 1917 – 1921 років, олімпійського чемпіона Володимира ГОЛУБНИЧОГО, творчість Тараса Шевченка у гравюрах Заслуженого художника України Миколи БОНДАРЕНКА, краєзнавчі дослідження про Сумщину Геннадія ПЕТРОВА, графіку та живопис відомого сумського художника Володимира РАТНЕРА тощо.

Не менш активні плани щодо підтримки місцевого книговидання в облдержадміністрації і на 2018 рік, адже в обласному бюджеті на ці заходи уже передбачено понад 700 тисяч гривень.