«ПИШАЙТЕСЯ, ЩО НАРОДИЛИСЯ НА СУМЩИНІ – БАТЬКІВЩИНІ ГЕРОЇВ!»

На цьому під час презентації книги «Сумщина в боротьбі» наголосив один із її авторів, відомий дослідник історії визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття Роман КОВАЛЬ

Повернути у пам'ять, у свідомість жителів Сумщини забуті і невідомі імена земляків, які брали участь у подіях Української революції 1917-1920 років, – це головна місія авторів книги «Сумщина в боротьбі» Романа КОВАЛЯ, Віктора МОРЕНЦЯ та Юрія ЮЗИЧА.

«Указом Президента України 2017 рік оголошено роком Української Революції 1917 – 1921 років, що означає всебічне вивчення цих подій, привернення широкої уваги громадськості до цієї теми, – зазначив під час презентації перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО. – Сьогоднішня подія – це спільний унікальний проект облдержадміністрації, обласної ради та історичного клубу «Холодний Яр», керівник якого Роман Коваль є одним із авторів книги.

Книгу-дослідження було видано за кошти обласного бюджету в рамках Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2017 рік.

Презентуючи своє видання в обласній філармонії, Роман Коваль розповів жителям Сумщини про те, що в дослідженні подано 120 біографій козаків і старшин Армії УНР, які народилися на території Сумської області, а також понад 50 спогадів про їхню участь у визвольній боротьбі.

«Сумщина у боротьбі» охоплює період від 1895 року і до 2017 року, – повідомив Роман Коваль. – Готуючи матеріали до книги, я ще раз пересвідчився, що українська революція почалася з «Кобзаря» Тараса Шевченка. Саме ця книга стала початком національно-визвольного руху, дала надію українцям на звільнення від іноземних пут і потужний поштовх до створення своєї вільної держави».

Протягом усієї презентації її учасники говорили про неймовірну схожість подій сторічної давнини і сьогодення.

Так, Роман Коваль розповів присутнім про перші населені пункти теперішньої території східної України, які загарбували радянські війська, вбиваючи і грабуючи українців. І ті події, описані в книзі, так неймовірно нагадують йому про те, що робиться сьогодні у рідній Донеччині.

Говорив про повторення історії на території України і відомий сумський краєзнавець Геннадій ІВАНУЩЕНКО, дослідження якого також використовуються у цій книзі.

За словами Олександра Марченка, ця книга є дуже цінною, особливо на Сумщині, яка є прикордонною з країною агресором.

«Дуже важливо в умовах війни серед населення поширювати знання із історії. Адже історія повторюється, і ми сьогодні є свідками практично ретрансляції подій сторічної давнини. І якщо ми хочемо втримати нашу незалежність, то маємо не допускати помилок, які робили українці століття тому», – говорив він.

Роман Коваль звернувся до присутніх із щирими закликом: «Розгорніть цю книгу. Читайте, радійте, відкриваючи невідомих для себе шляхетних співвітчизників. Відчуйте, яких чудових людей ми земляки! –– Пишайтеся, що народилися на Сумщині – батьківщині героїв і видатних творців української культури!»