Громадська рада при Сумській обласній державній адміністрації

Оновлено 11.12.2020

Контактна інформація

Постанова Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики (зі змінами)

План роботи громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації у 2016 році

Звіт громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації про її діяльність за період з 10.03.2015 по 10.03.2017

Звіт громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації про її діяльність за період з 03.04.2017 по 03.04.2019

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 23.04.2019 №235-ОД «Про громадську раду при Сумській обласній державній адміністрації»

Про затвердження положен­ня про громадську раду при Сумській обласній державній адміністрації від 03.07.2017 № 365-ОД

Склад правління громадської ради при Сумській ОДА 

План роботи громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації на 2017 рік

План роботи громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації на 2018 рік

 

Формування нового складу громадської ради

Протоколи громадської ради попереднього складу (2015-2020 роки)

ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ: СУМСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ЗА КОНСТРУКТИВНУ РОБОТУ З ГРОМАДСЬКІСТЮ НА РЕЗУЛЬТАТ

На цьому Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ наголосив під час зустрічі з керівництвом громадської ради при облдержадміністрації, де обговорили питання щодо спільної роботи органів влади і громадськості з вирішення актуальних питань сьогодення

«Під час кожної нашої зустрічі я наполягаю на тому, щоб ми напрацьовували на засіданнях громадської ради конкретні проєкти рішень, що вносяться на розгляд після попереднього конструктивного діалогу, – звернувся голова облдержадміністрації до членів громадської ради. – Ми завжди відкриті та готові приймати ваші пропозиції та зауваження щодо вирішення важливих для суспільства питань».

ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБГОВОРИЛА ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

За ініціативи громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації 17.06.2021 відбулися громадські слухання на тему: «Про проблеми використання земельних ресурсів та шляхи їх вирішення»

Громадськість області занепокоєна непідготовленістю законодавчої бази до відкриття ринку землі 1 липня 2021 року, зниженням родючості ґрунтів через вирощування соняшнику та кукурудзи і відсутності сівозміни, розорюванням пасовищ і прибережних смуг річок, неможливістю громадян отримати земельні ділянки, фактами отримання права власності двох суб’єктів на одну земельну ділянку та іншими проблемними питаннями.

ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» 17.06.2021 о 15:00 в малому залі Будинку рад (майдан Незалежності, 2) громадською радою при Сумській обласній державній адміністрації організовується проведення громадських слухань на тему: «Про проблеми використання земельних ресурсів та шляхи їх вирішення».

До участі в заході відповідно до компетенції запрошені представники структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в Сумській області, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів.

Від громадськості запрошуються члени громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації, представники інститутів громадянського суспільства, інші зацікавлені особи.

З питань участі в громадських слуханнях та запису до виступу представникам громадськості звертатись до Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації (контактна особа – начальник відділу з питань внутрішньої політики управління з питань розвитку громадянського суспільства Чкана Любов В’ячеславівна, тел. (0542) 789-880, електронна адреса This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ).

НОВОСТВОРЕНА ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ РОЗПОЧАЛА СВОЮ РОБОТУ

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 07.06.2021 № 385-ОД «Про громадську раду при Сумській обласній державній адміністрації» затверджено оновлений склад громадської ради, до  якої увійшли 20 представників інститутів громадянського суспільства

09.06.2021 відбулось перше засідання громадської ради, під час якого головою громадської ради обрано Тулякова Олега Олеговича, голову правління громадської організації «Фонд регіональних досліджень» та заступником голови громадської ради – Хомутінніка Сергія Петровича, голову правління громадської організації «За рідний край». Обидва громадські діячі мають великий досвід роботи в громадському секторі та громадській раді.

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги членів громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації! 09 червня 2021 року о 15:00 в к. 115 (6-й поверх Сумської обласної державної адміністрації) відбудеться перше засідання громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

НА УСТАНОВЧИХ ЗБОРАХ СФОРМОВАНО НОВИЙ СКЛАД ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

До складу громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації увійшли 20 представників інститутів громадянського суспільства

Протокол установчих зборів буде поданий до Сумської обласної державної адміністрації для затвердження нового складу громадської ради розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації.

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги представників інститутів громадянського суспільства!

23 квітня 2021 року завершується термін каденції громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації. Відповідно до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» Сумською обласною державною адміністрацією буде утворений робочий орган – ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради. Кількісний склад ініціативної групи не може становити більше ніж 8 осіб і формується з урахуванням пропозицій представників інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС) на паритетних засадах з представників Сумської обласної державної адміністрації та ІГС.

У зв’язку з цим запрошуємо ІГС подавати кандидатури до складу ініціативної групи до 10 лютого 2021 року Департаменту культури, інформаційної політики та туризму Сумської обласної державної адміністрації (листом від ІГС за адресою пл. Незалежності, 2 к. 90 (6 поверх обласної державної адміністрації) або у сканованому вигляді на електронну адресу This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ).

Контактна особа – начальник відділу з питань внутрішньої політики управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Департаменту культури, інформаційної політики та туризму Сумської обласної державної адміністрації Чкана Любов В’ячеславівна, тел. (0542) 22-12-40.

ВАСИЛЬ ХОМА ЗАКЛИКАВ ЧЛЕНІВ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ДООПРАЦЮВАННІ СТРАТЕГІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2021-2027 РОКИ

Під час засідання правління Громадської ради при облдержадміністрації обговорили питання розвитку Сумщини

«Наприкінці минулого року депутати обласної ради затвердили Стратегію регіонального розвитку Сумської області на 2021-2027 роки, оскільки без цього документа ми не могли подавати проєкти на конкурс ДФРР, інші державні конкурси. Але я особисто тоді наголошував, що Стратегія буде доопрацьовуватися, адже в ній немає ключових напрямків. І зміни до неї будуть внесені в квітні цього року, – повідомив Василь Хома. – Я запрошую членів Громадської ради долучитися до цієї роботи».

ЛЮДЯМ ПОТРІБНО РОЗ’ЯСНЮВАТИ СИТУАЦІЮ З ТАРИФАМИ, ЩО СКЛАЛАСЯ, – ВАСИЛЬ ХОМА

На цьому наголосив голова облдержадміністрації під час засідання правління Громадської ради при облдержадміністрації

«Приводом для нашої сьогоднішньої зустрічі стала непроста ситуація навколо тарифів на комунальні послуги. Проблема виникла не сьогодні, а ще 30 років тому, коли замість встановлення прозорого ринку газу, ми мали державне регулювання тарифів, – розповів Василь Хома. – Наразі держава вже не може дотувати різницю між ринковою ціною на газ чи електроенергію і вартістю тарифів для населення. Я розумію невдоволення людей цінами на комунальні послуги, але ми мали б колись прийти до прозорого ринку, який існує в усіх країнах Європи».

НА СУМЩИНІ ФОРМУЄТЬСЯ НЕГАТИВНА ГРОМАДСЬКА ДУМКА ПРО РОБОТУ ПРАВООХОРОНЦІВ

На розширеному засіданні правління громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації було підняте питання дотримання вимог законодавства України представниками патрульної поліції при виконанні службових обов’язків на території Сумської області

Громадськість області схвильована тим, що останнім часом почастішали випадки порушення чинного законодавства патрульними поліцейськими, що негативно впливає на формування громадської думки про правоохоронні органи, довіру населення до поліції, а також дотримання пересічними громадянами законодавства України.

РОМАН ГРИЩЕНКО: ЗАПРОШУЮ ГРОМАДСЬКУ РАДУ ДО КОНСТРУКТИВНОЇ СПІВПРАЦІ ЗАРАДИ РОЗБУДОВИ СУМЩИНИ

Такими словами голова Сумської облдержадміністрації звернувся до членів Громадської ради при облдержадміністрації під час засідання ради

«Особисто для мене та моєї команди співпраця влади і громадськості є дуже важливою. Адже саме ви можете на лише підказати, що ми робимо правильно, а що ні, а й безпосередньо долучитися до вирішення актуальних для життя області питань», – зазначив Роман Грищенко.

ВІДБУЛОСЬ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Громадська рада при Сумській обласній державній адміністрації розглянула проблемні питання впровадження ринку/продажу землі сільськогосподарського призначення

На своєму засіданні 28 листопада 2019 року громадська рада із запрошенням представників органів влади, об’єднаних територіальних громад, сільгоспвиробників, інших зацікавлених осіб розглянула питання: «Про необхідність вирішення проблемних питань впровадження ринку/продажу землі сільськогосподарського призначення».

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги членів громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації!

28.11.2019 о 14:00 в залі апаратних нарад Сумської обласної державної адміністрації (3-й поверх) відбудеться засідання громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

Порядок денний:

1. Про зміни в складі громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації (виключення зі складу громадської ради за поданими заявами та включення нових членів відповідно до рейтингу установчих зборів).

2. Про необхідність вирішення проблемних питань впровадження ринку/продажу землі сільськогосподарського призначення.

3. Про обрання заступника голови громадської ради та голови комісії громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

4. Про орієнтовний план проведення Сумською обласною державною адміністрацією консультацій з громадськістю у 2020 році.

5. Різне.    

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги членів громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації!

04.10.2019 о 14:00 в залі апаратних нарад Сумської обласної державної адміністрації (3-й поверх) відбудеться засідання громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

Порядок денний:

1. Про критичну ситуацію, яка склалася через незадовільний  стан зберігання непридатних та заборонених до вживання хімічних засобів (пестицидів), розташованих на території колишнього КСП «Тепличний», м.Суми.

2. Організаційні питання :

2.1. Про персональний склад громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

2.2. Про обрання заступника голови  громадської ради та голови комісії громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

3. Різне.

ГРОМАДСЬКА РАДА ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14 червня 2019 року проведено розширене засідання правління громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації – семінару-нарада на тему: «Стратегія розвитку Сумської області до 2027 року: аналіз, методологія, пропозиції»

Організаторами заходу виступила громадська рада при Сумській обласній державній адміністрації та громадська організація «Фонд регіональних досліджень.

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги членів громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації!

23.05.2019 о 15:00 в к. 49 (4 поверх ОДА) відбудеться засідання громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

Орієнтовний порядок денний:

1. Про положення про громадську раду при Сумській обласній державній адміністрації.

2. Про утворення комісій та правління громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації.

3. Про план роботи громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації на 2019 рік.

ВІДБУЛОСЬ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

25 квітня відбулось перше засідання новообраної громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації

Членів новообраної громадської ради під час її першого засідання привітав керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, який подякував їм за активну громадянську позицію, небайдужість до питань розвитку Сумської області та висловив надію на взаєморозуміння та подальшу плідну співпрацю.

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги членів громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації!

25.04.2019 о 14:00 в к. 49 (4 поверх ОДА) відбудеться перше засідання новообраної громадської ради.

Орієнтовний порядок денний:

1. Про обрання голови громадської ради.

2. Про обрання заступників голови громадської ради, правління громадської ради.

3. Про пропозиції до плану роботи громадської ради.

4. Різне.

ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» 15.03.2019 о 13:00 в залі апаратних нарад Сумської обласної державної адміністрації (3-й поверх) відбудеться засідання громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації з наступним порядком денним:

1. Про стан розгляду резонансних кримінальних справ стосовно природних монополістів.

2. Про причини недотримання правоохоронними органами процедури (термінів) внесення заяв, повідомлень в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Запрошуємо членів громадської ради до участі в заході.

ГРОМАДСЬКІСТЬ СУМЩИНИ ІНІЦІЮЄ ЗУСТРІЧ З КЕРІВНИЦТВОМ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Громадськість області стурбована питанням щодо затягування розгляду резонансних кримінальних справ, фігурантами яких є природні монополісти, зокрема ПАТ «Сумигаз»

Саме тому на засідання громадської ради 15.03.2019 за участю представників Сумської обласної державної адміністрації: заступника голови Івана БОРШОША, керівника апарату Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, начальника управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Віталія ТИМОШЕНКА, а також представників Головного управління Національної поліції в Сумській області було внесено питання «Про стан розгляду резонансних кримінальних справ стосовно природних монополістів».

ОБЛАСНА ВЛАДА ЗАВЖДИ НА БОЦІ СПОЖИВАЧІВ ТА БІЗНЕСУ У ВИРІШЕННІ СПІРНИХ ПИТАНЬ З ПРИРОДНИМИ МОНОПОЛІСТАМИ

На цьому зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час засідання громадської ради при облдержадміністрації в ході розгляду питання «Механізми та шляхи вирішення проблем у взаємовідносинах між природними монополістами і споживачами»

Громадськість області хвилює, що часто громадяни стають заручниками підприємств-монополістів, не отримуючи послуги або отримуючи їх неналежної якості, зустрічаються з неправомірними вимогами щодо умов надання послуг, отримують рахунки, що не відповідають фактично наданим послугам тощо.

ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до плану роботи громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації на 2018 рік 22.11.2018 о 15:00 в залі засідань Сумської обласної державної адміністрації (3-й поверх) відбудеться засідання громадської ради на тему: «Механізми та шляхи вирішення проблем у взаємовідносинах між природними монополістами і споживачами».

ГРОМАДСЬКІСТЬ СУМЩИНИ ОБГОВОРЮВАЛА ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

Під час чергового засідання громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації було розглянуто питання стратегічного розвитку області, у тому числі ОТГ

Зокрема, під час засідання громадської ради ГО «Фонд регіональних досліджень» та групою «Центр сприяння регіонального розвитку Сумського державного університету» було запропоновано для ознайомлення проект Меморандуму громадських, політичних організацій, представників бізнесу та активних громадян України про спільну діяльність щодо якісної зміни соціально-політичної системи та реалізації принципів сталого регіонального розвитку.